Duyuruyu Kapat
Yeni Etiket Beğen Paylaş Etkinliği Bağlamıştır Detaylı Bilgi Facebook Adresimizde !

Genie Kullanımı Hakkında

'Resimli Oyun Rehberi' forumunda GameMaster tarafından 6 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. GameMaster

  GameMaster Game Master Site Yetkilisi

  Genie nedir?
  Genie Knight online'ın yeni sürümünün bizlere sunduğu 3. parti bir yazılım kullanmadan,otomatik atak yapan pot kullanan bir eklentidir. Bir tür legal koxp diyebiliriz buna.

  Hangi alan ne işe yarar?Nasıl Kullanılır?


  [​IMG]

  Attack mode: Saldırı modunu açar.
  Recovery mode: Yardım modunu açar.
  Attack kısmına saldırı yaparken kullanacağımız skilleri sırasıyla diziyoruz.
  Recovery kısmına yardım modunu açtıysak party arkadaşlarımıza yardım edeceğimiz skilli koyuyoruz. Priestler burayı kullanır,asaslar da minör koyarak yardımcı olabilir.
  Use recovery skill at %: Party arkadaşlarımızın ve bizim hpmiz % kaç olduğunda yardım skilli koyacağımız. Örneğin recovery kısmına 1920 heal koyduk,bu bölümü 30 ayarladık. Partyden birinin canı %30un altına indiğinde 1920 heal atar.
  Attack range: Saldırı yapacağımız mesafe
  Range of activites: Hareket edeceğimiz mesafe,0 yaparsanız karakter hareket etmez. Okçular genelde 0 kullanırlar.


  [​IMG]

  HP Recovery: Buraya canımız azaldığında kullanılacak eşyayı koyuyoruz. Holy de koyabilirsiniz,pot da,rice cake de.
  at % consume potion auto: Canımız % kaç olduğunda pot basacağını ayarladığımız bölüm.
  Pet Recovery Bölümü: Petimiz için kullanacağımız pot kısmı,Jestkoda an itibariyle pet sistemi aktif olmadığından burayı kullanmıyoruz.
  MP Recovery: Buraya manamız azaldığında kullanılacak eşyayı koyuyoruz.
  at % consume potion auto: Manamız % kaç olduğunda pot basacağını ayarladığımız bölüm.


  [​IMG]

  Bu son sayfada alternatif seçeneklerimiz bulunur.
  Return to town when ... HP recovery item is lower than : Boşluğa yazdığımız değer kadar HP potumuz kaldığında karakter town atar.

  -Return to town when ... MP recovery item is lower than : Boşluğa yazdığımız değer kadar MP potumuz kaldığında karakter town atar.

  -When there's not enough arrows you will be returned to town (only for rogues) : Parantez içerisinde de belirtildiği gibi eğer okçuysanız yeterli okunuz kalmadığında karakterinizin town atması içindir.

  -When the party breaks up you will be returned to town : Bu seçeneği aktif edersek parti bozulduğunda karakterimiz otomatik olarak town atar.

  -When you are only survivor of the party, you'll be moved to town : Bu seçeneği işaretlediğimizde,eğer partydeki hayatta kalan tek kişi bizsek,tüm party yatmışsa karakter otomatik town atar.

  -When the weapon durability is 0 you'll be moved to town : Elinizde ki silahın dayanıklılığı sıfıra geldiğinde karakterimiz town atar.

  -With the magic hammar, you'll be able to repair weapons with the durability of 100 : Elimizdeki silahın dayanıklılığı 100'e kadar indiğinde eğer varsa Magic Hammar ile tamir etmemiz için kullanılır.

  -When Knight Genie point is 5, automatically use the Genie Spirit : Genie puanı 5 olduğunda diğer genie iksirini kullanmamız için aktif etmemiz gereken seçenektir.

  Automatically feed when Familiar's hunger lvl is 5 : Petimizin açlık seviyesi 5 olduğunda beslemek için kullanılan seçenek,inaktif.